CHOVNÍ PTÁCI 2015

 

1,0 Světle modrá žlutolící

0,1 Šedá skořicová žlutolící

1.0 Světle modrá 

1,0 ADS šedá opalínová

1,0 Tmavě modrá

0,1 Světle modrá skořicová

1,0 ADS světle zelená

1,0 ADS světle modrá opalinová

1,0 Světle modrá - jeden z několika krásných světle modrých samečků. Daný fenotyp samce je pro mne předlohou pro další odchovy. Snažím se o odchov typově kvalitních ptáků, kdy posléze propojuji jednotlivé, ale pouze jenom své linie ,,proti" sobě. Při nezbytném doplňování chovných jedinců nedůvěřuji tvrzením, že jsou nabízeni ptáci buď z čisté a nebo z velmi kvalitní linie. První hnízdo ihned odhalí, zda vynaložené prostředky splnily naše očekávání, či ne. Spíše je to vždy velké zklamání. Z toho důvodu je vždy lepší chovat více chovných linií, protože tím se nám nabízejí větší možnosti jednotlivých mezi liniových křížení, což je výborné. Chovatel přesně ví o co kráčí, s čím pracuje a co může od mezi liniových spojení očekávat. 

1,0 Bílá s světle modrým nádechem

                                              1,0 Světle zelená                                    1,0 Světle modrá

1,0 Šedá žlutolící

1,0 Šedá - chovný sameček s hezkým nasazením hlavy a s dostatečně hlubokou maskou. Nutné je zapracovat na zvětšení hrdelních znaků, příkladně přiřazením opalinové samičky. 

1,0 Tmavě zelená + 0,1 tmavě zelená perlová

1,0 Šedý perlový

1,0 Světle zelený - 14 měsíční sameček, pro mne moc hezký pták

1,0 Tmavě modrá skořicová / štěp. do bílé s modrým nádechem.

Tmavě modrá skořicová linie a linie bílých recesivních andulek vykazují dobrou kvalitu. Stejně tak je to i u jejich ostatních sourozenců, kdy bílé andulky prezentují různé nádechy modré, šedé a fialové. Tmavě modré skořice a bílé andulky pochází z rodičů 1,0 Tmavě modrá/bílá x 0,1 světle modrá skořicová.

1,0 Šedá - hezký chovný sameček, bohužel v hnízdě byl jakož i dva jeho sourozenci oškubán samicí, Nicméně geneticky jsou tito tři ptáci i přes tento vizuální handicap základem chovu jednotlivých nových linií. Fotografie je nepovedená, ale i tak je vidět slušný fenotyp šedého samce.

1,0 Šedozelená + 0,1  Světle modrá, s párou jsem počítal pro hnízdění, bohužel šedozekený samec, kterého jsem dostal z cizího chovu přišel o letky, což je velká škoda. Již standardně se stává, to co směním kus za kus, je automaticky bez ocasních per a někdy jako ,,bonus" i bez letekno. Člověka to naštve, ale víc dělat nemůže. Šedozelený samec u mne jednoduše dožije a bude mít vše in exclusive, jakož to  krmení, péči,  jako všichni ostatní ptáci. Světle modrá samička dostane samce z mého chovu, aby jsme nešířili daný defekt šedozeleného ptáka. Je to škoda, ale do chovu nemůže !!!!!!!

 

Mláďata z probíhající sezóny roku 2015

1,0 Světle modrá

0,1 Lutino

1.0 Perlová světle zelená

0,1 Světle modrá

1,0 Tmavě modrá skořicová

 

 

Stránka je v rozpracování, postupně bude doplńována fotografiemi chovných ptáků i odchovaných mláďat.

 

 


TOPlist