FOTOGRAFIE BUDKY         

Dne 2.2.2015 jsem obdržel email od svého kamaráda a výborného chovatele Martina Kohouta, který mně zasal několik fotografií svých hnízdních budek a odkaz na společnost, která se zabývá výrobou plastového sortimentu, tedy i výrobou plastových budek

 http://www.antr.wbs.cz/Prepravkybudky-a-voliery-pro-ptaky.html

 

Martin Kohout je dlouholetý chovatel výstavních andulek a své budky má vybaveny praktickými schůdky, které jsou pro samičky sedící na vejcích doslova nezbytností. Již mnohokrát jsem pozoroval samičky, které tráví dlouhý čas zahříváním vajíček a budku opouští jenom z důvodu svého vyprázdnění, že ,,díky" svému ,,ztuhlému svalstvu" mají co dělat, aby se dokázaly vyšplhat k otvoru vletu z budky. Místa v budce není mnoho a tudíž nemohou vzlétnout. Mávají křídly jen co je to možné a vynakládají velké úsíli k tomu, aby se dostaly z hluboké budky ven.

Osobně se snažím bidlo budky osadit takovým způsobem, aby minimálně zasahovalo 15 mm do vnitřku budky, kdy jej samička využije, jako záchytný bod. Stejně tak poslouží  i obvodové okraje vnitřního šuplíku.

Martin Kohout zaslal  fotografie svých nově pořízených plastových šuplíků, které jsou velice hezké a rovněž i praktické. Požádal jsem jej o cenovou relaci plastového šuplíku a zvažuji, že bych si je do budoucna pořídil.

Přikládam fotografie zaslané Martinem Kohoutem, aby se případně mohli inspirovat i další chovatelé. Zároveň Martinovi děkuji za jeho ochotu i za zaslané fotografie.

Martin Kohout :  http://kcha641.websnadno.cz/      Hradec Králové

Foto dřevěné budky + plastový šuplík

 

 

 

 

 


TOPlist