Krádež z okresní výstavy v Kroměříži!!!!!!!!!!!

 

Chci informovat veřejnost, že mně byl ukraden z okresní výstavy drobného zvířectva v Kroměříži jeden z mých nejkvalitnějších ptáků!!!!!!!! Termín výstavy 14.9.-15.9.2012

Jedná se o německé mládě pohlaví 1,0 Šedozelená andulka. Pták opticky působí, jako by byl tmavozelený!!!  Stáří ptáka 5,5 měsíců.

Viz. foto - andulka ve svých osmi týdnech

     

 

Tímto  apeluji na všechny zúčastněné, chovatele i návštěvníky okresní výstavy drobného zvířectva v Kroměříži a prosím o Vaši pomoc.

 

 

 Relevantní informace, které  povedou k zatčení  pachatele (ů), jsem ochoten dobře ocenit:
 10.000,- CZK

Pokud by mně informace o krádeži poskytl některý z chovatelů výstavních andulek, nabízím k finanční odměně navíc pět kusů mladých andulek vysoké kvality.

 

 

 

 

 
 

Fotografie odcizené šedozelené andulky - mladý sameček

      

 

 

 

 

Kroměřížská výstava proběhla ve dnech 14.9 - 15.9. 2012.  V pátek proběhlo bodování jednotlivých andulek, které provedl posuzovatel Ing. Vedra Petr. V sobotu byla výstava otevřena pro veřejnost.

Nabízí se otázka, jak je vůbec možné že si někdo  dovolí vykrást bodovací klece ? 

Ptáci mají přidělené čísla, pod kterými jsou vedeni v katalogu a dle kterých se na závěr soutěžní výstavy vydávají. Současně s kroměřížskou výstavou probíhala speciální výstava andulek v Újezdu u Brna dne 15.9.2012. Zde jsem měl rovněž své reprezentativní ptáky a nezbylo mně, než se pro ně v sobotu 15.9.2012 v odpoledních hodinách vydat. Kroměžížská výstava končila v 14,00 hod. a z těchto důvodů jsem telefonicky požádal předsedu organizace, že se do 16,00 hod. zastavím pro své andulky, kterých jsem měl zde 30 kusů. Bohužel pro mne  výstava nebyla organizovaná a při jejím ukončení si každý z vystavovatelů přeložil do svých přepravek své andulky. Chaosu, který vznikl při ,,rozebírání" vystavovaných exponátů využil zloděj, který sprostě zcizil jednu z mých andulek.

Pokud by vydávání zvířat proběhlo standardním způsobem, jakož probíhá na každé jiné výstavě, nemohlo by ke krádeži dojít!!!!! Aby vše bylo řádně kontrolováno, to by museli být členové výstavního výboru určeni k dozorování střízliví!!!!!! Na jiných soutěžních výstavách si chovatelé sesbírají své svěřence a vždy jeden z členů výstavního výboru překontroluje, zda si chovatel odváží své andulky!!!! Pokud si nějaký ,,zlodějský hajzlík" všimnul, že celý výstavní výbor a členové kteří provádějí ,,kontrolu" jsou alkoholem nasáklí  jako houby, využil situace a kradl!!!!§

Napsal jsem dopis předsedovi chovatelské organizace v OO ČSCH Kroměříž  s tím, aby prošetřil krádež a vyrozuměl mě o  celé události. Po této ,,neblahé zkušenosti" jsem se rozhodnul, že výše zmíněnou výstavu nebudu obesílat svými ptáky a po zvážení jsem dospěl k závěru, že ukončím členství v chovatelské organizaci Kroměříž. Nedokázal bych spolupracovat s chovateli, mezi kterými se nachází imbecil, který mně zcizil andulku.

Jakmile jsem zjistil, že mně chybí andulka, zmocnil se mne vztek a nedokázal jsem se v první chvíli ovládnout. ,,Dozorující členové výstavního výboru" byli ze všeho tak zmatení, že si zprvu mysleli, že se vztekám z důvodu chybějícího ocenění pro mé andulky. Když jsem chvíli pozoroval tuhle ,,anarchii a naprosté bezvládí", pochopil jsem, že s těmito lidmi toho moc nedořeším. Všichni zúčastnění byli tak trochu mimo realitu, bohužel pro mne......

To že chov výstavních andulek je finančně náročná záležitost, o tom není třeba se rozepisovat. Že si  každý chovatel nemůže v počátku svého chovu dovolit pořizovat andulky z mezinárodních chovů, je rovněž pochopitelné. Tohle všechno ale neznamená, že si přijdu na výstavu a vykradnu klece s andulkama svým kolegům.

 

Jsem pevně přesvědčen, že člověk který výstavním andulkám nerozumí, nemohl andulku zcizit!!!! 

Krádež provedl některý z chovatelů, který dobře věděl komu a co krade!!!!!!!! 

Dvakrát jsem telefonicky kontaktoval jednoho z chovatelů, který měl své andulky v číselné řadě po mne pana Školouda, který mně oznámil, že má pouze své ptáky.

Jednomu ze švýcarských chovatelů  Danielu Lutolfovi odcizili osm kusů nejlepších andulek /mezinárodních vítězů / přímo z jeho domu z chovatelského zařízení. Podotýkám, že zde opět  úřadovali ,,chovatelé zloději",  kteří Daniela pravidelně navštěvovali, tudíž prostředí dobře znali a věděli do kterých boxů mají šáhnout. Navíc se vše odehrálo pod rouškou noci, kde mezi tisícovkou ptáku nebyla sebemenší možnost andulky nějakým způsobem kontrolovat. Udělal to znovu člověk, který Daniela dobře znal a věděl přesně, kde jsou ustajeni šampióni!!! Daniel Lutolf nabídnul za informace k dopadení zloděje 10.000 €, což je čtvrt milionu korun.

 

Mezi chovateli mám spoustu výborných kamarádu, dnešním dnem bohužel i jednoho nepřítele - zloděje. Nejhorší na všem je fakt, že člověk nemůže na nikoho ukázat prstem i když určitou představu a pochybnosti o inteligenci některých lidí má.

Každý týden a převážně přes víkendy mne navštěvují chovatelé a zájemci o andulky. Někteří jsou ze zahraničí, jiní z tuzemska, jsou mezi nimi i začínající chovatelé apod. Po incidentu, který jsem zažil na kroměřížské výstavě mám obavu nechávat návštěvníky samostatně ve svých chovných místnostech, neboť mne provází myšlenka, že by se z toho množství chovatelů, kteří projdou mým chovatelským zařízením mohl opět vyskytnou nějaký dobrodruh, který by mně andulky zcizil. Jenomže v tom případě si nemohu dovolit odskočit pro pohoštění, nebo občerstvení, potažmo na toaletu. Jsou to nepopsatelné pocity, které člověka provázejí. Jak jsem výše uvedl případ Daniela Lutolfa, jehož okradli jeho blízcí, kterým 100% důvěřoval a ve finále se dočkal stejného výsledku, jako já. Jeden z kroměřížských chovatelů mně řekl: ,,Nemůžeš vozit ty nejlepší ptáky na soutěžní výstavu"!!!!!!!! Pakli-že si je chci nechat ohodnotit od renomovaného posuzovatele, tak kde jinde je mám přivézt než právě na soutěžní výstavu. Názor tohoto chovatele je pro mne lichý a bezpředmětný!!!! Podotýkám, že tento názor jsem si vyslechl od chovatele, který je lákomý a nerovný člověk. Bohužel jeho okolí je naprosto stejné.

Když všechny tyhle aspekty shrnu dohromady, tak vidím, že chovatelé andulek, jsou závistiví, nepřející a pro svůj úspěch jsou schopni čehokoliv!!!! Proto je nutné mít oči otevřené a sledovat své andulky na soutěžních výstavách a to ve dne i v noci!!!!! Již nikdy bych své andulky nedal do soutěžní výstavy, která trvá tři dny. Příkladem je Exota Olomouc. Ptáci jsou zde navezeni a předaní  ve čtvrtek v podvečer a v neděli v odpoledních hodinách odjíždějí domů.....zničení a zhuntovaní, jenom co je pravda. Z toho důvodu upřednostňuji  maximálně jednodenní výstavy!

Kontaktní údaje

František Matůšů   
Dr. Stojana 97
768 24 Hulín
Tel: +421 606 228 241

E-mail: fr.matusu@seznam.cz

http://www.frmatusuvystavniandulky.websnadno.cz/

 

 

TOPlist