NÁKRES HNÍZDNÍ BUDKY            

Na základě mnoha dotazů jsem zpracoval hrubý nákres hnízdní budky, který po čase doplním fotografiemi, nebo videozáznamem. 

Je potřeba mít na paměti, že každý si může zvolit rozměry budky dle vlastní úvahy. Poněvadž snaha mláďat je co nejdříve opustit budku, je předmětné ji zhotovit co nejvyšší, tak abychom měli jistotu, že se z ní mláďata tak jednoduše nedostanou.

Poslední čtyři roky jsem budky 2 x obměňoval z důvodu nedostatečné výšky a neustále nejsem spokojen. Současná výška budky je 25,5 cm a přesto se mně to jeví, jako nedostatečné. Poněvadž zhotovení 50 kusů nových budek, není z hlediska financí zcela laciná záležitost, vyčkám do doby až budky doslouží a nechám si zhotovit nové, s výškou minimálně 30 cm a staré spálím. Ke každé budce je potřeba počítat se dvěmi náhradními vložkami, tak aby jsme je mohli v případě potřeby vyměnit. Kolikrát jsou vložky do budek zanesené trusem od samiček, které nanašejí vejce a přitom je doprovází vodnatý průjem, což se stává. V tomto případě není jiného zbytí, než vložky neustále vyměňovat, samičce nasadit probiotika a podpořit její střevní mikroflóru. V případě, že průjem pokračuje musí samička z hnízda okamžitě na odpočinek a do léčení, jinak jí hrozí dehydratace.

Šířka - 24,5 cm,   hloubka 18 cm, výška 25,5 cm  cm + počítat s 8 mm, což je síla materiálu zadních dvířek.

Budka je půdorysně 24,5 cm  x  18 cm,  s výškou 25,5 cm, zadní dvířka jsou půdorysně šířka 24,5 cm  x  výška 22,5 cm, síla materiálů 8 mm. 

Vložka do budky - šířka 22,5 cm, hloubka 17 cm, výška 9,5 cm. Pravou stranu hloubky jsem v rychlosti kterou jsem nákres zpracovával špatné okótoval, zaznačil jsem omylem výšku, která je 9,5 cm a ne 17 cm jak udávám. Vložka je je půdorysně 22,5 cm  x  17 cm, s výškou 9,5 cm.

 

 

 


TOPlist