Odchovy sezóny 2013/ 2014

Rekonstrukce odchovny č.II - vnitřní voliéry

Na počátku měsíce května 2014 jsem se rozhodl  zrekonstruovat další místnost a přetvořit ji na menší odchovnu a vnitřní voliéry. K stávajícím 35 hnízdním boxům jsem objednal dalších 10, které bych rád využil na tzv. zkušební hnízdění, popřípadě na karanténní období. Dalších 10 boxů bych si rád objednal v měsíci srpnu. Je nezbytně nutné, aby nakoupení mladí ptáci podstoupili karanténní období cca 60 dnů. K tomu je ideální samostatná místnost, kde nehrozí zavlečení si případné infekce do svého chovu.

Prozatím jsem odchovával nakoupené ptáky v půdním prostoru, který nabízí do budoucna velké prostory. Zde probíhala i karanténa. Jak jsem předeslal, jsou chovatelé, kteří berou karanténní období, jako nezbytnou nutnost v zájmu zdraví jejich chovu. Na druhé straně jsou jedinci, kteří nakoupené ptáky z burzovního prostředí okamžitě vypustí mezi své chovné hejno.

Jedná-li se o ptáky, kteří mají pořizovací hodnotu v rozmezí 500 - 800 Kč, už zde je to na pováženou, protože i to jsou prostředky, na které se musí člověk nadělat.  Jedná-li se o andulky, které mají pořizovací hodnotu 500 - 800 € (EUR), tak zde si myslím, že každý chovatel dobře zapřemýšlí a dvakrát si rozmyslí, zda s ptáky podstoupí karantení období, protože v případě úhynu jsou ztráty hodně ,,bolestivé".

 

Fotografie z současné rekonstrukce. Probíhají obezdívky, zapojení elektroinstalace, osazování nových tepelně izolačních dveří apod. 

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

  

 

 

 

 

 

Stránka je v rozpracování

 


TOPlist