Rekonstrukce ptačího domu 2012

V letošním roce jsem se rozhodl pro velkou rekonstrukci ,,ptačího domu", neboť počet ptáků přerostl 360 kusů. Po ,,nekompromisní" selekci jsem se dostal na počet  280 andulek.

Nezbytnou součástí kvalitního  chovu  jsou jeho dostatečné prostory, účinné odvětrání a v zimních měsících  temperování. Z těchto důvodů jsem se rozhodl pro celoplošné zateplení chovatelských místností, včetně vybudování nových střešních konstrukci. Zřídil jsem kvalitnější odvětrávací systém a vyměnil  původní okna za velkoformatová s izolačními dvojskly. Vstupní místnost jsem opatřil bezpečnostními dveřmi.

V současné době mě čeká provedení zednických prací, položení dlažby a obkladů. Rád bych do zimy provedl všechny zednické a obkladačské práce. V polovině měsíce září  začínají všem chovatelům soutěžní výstavy, počínaje okresními , v návaznosti pak celorepublikové a mezinárodní výstavy. Proto mnoho času nezbývá. Přes týden se člověk vrácí ze zaměstnání k večeru, přes víkendy probíhají výstavy, takže nezbývá mnoho času na vlastní práci kolem ptačího domu.

 

Foto z probíhající rekonstrukce

Zhotovení a zateplení střešní konstrukce

                                                                                                                                                            

   

    

Vnitřní odchovna                                                                                                                                      Venkovní voliéra

     

Hlídači andulek cheekycool Rikkí a Engee !!! ................najdou se ,,dobrodruzi",  kteří  KRADOU  jako strakyangryno......zkušenosti hovoří za vše !!!!!!

 

 

 

Vnitřní rekonstrukce - obkladačské práce

  

 

 

 

 

TOPlist