Tmavě modrá linie

 

Na počátku loňského roku se mně podařilo zakoupit kvalitního tmavě modrého samce ze zahraničního chovu. Z počátku jsem měl obavy, že se mně nepodaří samce ,,převést" na standardní krmení, ale vše proběhlo k mé spokojenosti. Jako vždy jsem si od chovatele přivezl 5kg krmiva, pro postupný přechod na mé krmení.

Tahle skutečnost se zdá jako nepodstatná věc, ale ze své zkušenosti vím, že je nezbytná a velmi důležitá. Zahraniční chovatelé mají krmiva na vysoké úrovni, co se týká čistoty a kvality. Né každý jedinec ,,ustojí"  změnu krmiva. Může se stát , že za andulku zaplatíme 200 - 300 EUR a ta nám do dvou měsíců uhyne. Bohužel i tohle se mně stalo.

Přestože znám spoustu zahraničních chovatelů, jak v Německu, tak i v Rakousku rozhodl jsem se, že v měsíci Květnu 2012 navštívím výborného německého chovatele, který se jmenuje Timo Harr a bydlí nedaleko Bodamského jezera. Prohlédl jsem si jeho prezentaci, vlastní chov a usoudil jsem, že by nebylo od věci, doplnit chov jeho mladými andulkami. Jak už u mne bývá zvykem, okamžitě jsem daného chovatele kontaktoval, požádal jej o návštěvu a odprodej několika jedinců. Zvláště mě fascinovaly jeho tmavě zelené a tmavě modré andulky. V téhle barevné variaci je fenotyp jeho ptáků neskutečný. Ještě jsem se nesetkal v tmavých barvách s tak kvalitními andulkami.

V Německu je spousta chovatelů na vysoké úrovní a spolupracují spolu, tak nějak více jako u nás v republice. Taky je to vidět na jejich chovech. Timo Harr mně odepsal, že bychom se mohli sejít v průběhu měsíce Května.

Pokud by se mně podařilo přivést 5 - 6 andulek, tak jsem pevně presvědčen, že se to odrazí v kvalitě mého chovu. Timo Harr doplňuje své hejno u svého kamaráda, světově uznávaného chovatele Jo Mannese z Freiburgu a tudíž je jeho chov špičkový.

Přikládám zde adresu německého chovatele  -  Timo Harr

http://www.schauwellensittichzucht-harr.de Schauwellensittiche Timo Harr  

 

 

Dovolil bych si zde prezentovat několik fotografií potomků výše zmiňovaného  tmavě modrého samce.

 

Mládě 1,0 tmavě modré /odebráné z budky /

  

 

 

 

 

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 1,0 Tmavě modrá   11 - 096 162  staří 4,5 měsíce

    

 

    

 

0,1 Tmavě modrá     11 - 111 162   staří  4,5 měsíce

 

    

 

 

    

 

Mládě 0,1 Tmavě modrá  12 - 006 162 staří 2 měsíce

 

    

 

    
 

Kontaktní údaje

František Matůšů   
Dr. Stojana 97
768 24 Hulín
Tel: +421 606 228 241

E-mail: fr.matusu@seznam.cz

http://www.frmatusuvystavniandulky.websnadno.cz/

 

TOPlist