VIDEO - ODPRODEJ MLÁĎAT 2016    

Odprodej výstavních andulek /staří 8 měsíců/

 

Videozáznam prezentuje páru výstavních andulek zastoupenou světle zeleným/modrý žlutolícím samcem a samicí světle modrou skořicovou. Ptáci v dané páře jsou zástupci mých nejlepších linií, které si cíleně šlechtím.

Daří-li se mně odchovy, jakož i nyní, jsem schopen nabídnout opravdu hodně dobré ptáky, kteří musí novému majiteli produkovat mláďata v té nejlepší možné kvalitě.

Již několikrát jsem předeslal, že přístup odprodeje ptáků, který vůči chovatelům praktikuji, je v České republice naprosto nevídaný. Vždy se snažím nabídnout tak vysokou kvalitu ptáků, aby si chovatel odvezl takové andulky, jakož je i jeho představa.

Za 21 let jsem se nesetkal v České republice s nikým, kdo by mně nabídl ptáky lepší kvality, nežli vlastním. Spíše jsou to ptáci daleko, ale hodně daleko za mým očekáváním a proto není jiného zbytí, než i s rizikem složité aklimatizace uskutečňovat nákupy v cizině.

Každý chovatel má obavu z toho, že by, nedej Bůh, mohl prodejem kvalitnějších jedinců ohrozit svou pozici, v nějaké hodnotící tabulce.

 

Kolikrát se mně chovatelé ptají, jak se dopracovat k odchovu robustnějších mláďat?  

 

Pokud se rozhodnete pracovat s výstavními andulkami v České republice, zde nikdy nepočítejte, že by byla možnost nákupu, trochu, ale alespoň trochu solidnějších ptáků.

Zde v republice ne!!!!!!

Je to jenom pouhé vyhazování peněz oknem ven!!!!

Vím, že se to nebude spoustě chovatelů zamlouvat, ale už se na to nemůžu dívat, co se to tady děje.

Mladým chovatelům každý  ,,nacpe“ ptáky takové kvality, že by jeden zaplakal.  Těm to doma do týdne uhyne, a pokud požádají o výměnu, se zlou se potkají. Prostě prasárny, doslova a do písmene.

Má rada je jednoznačná.

Vyměňte eura a jeďte všude, jenom ne do ČR. Garantuji každému, že si doveze ptáky dle své představy. Faktem je, že to bude o hodně dražší, o tom není třeba diskutovat.  Je potřeba si uvědomit, že pokud by nám chovatelům v České republice někdo odprodal ptáky takové kvality, jakou má třeba Florián Bock v Německu, tak si je chovatel nechá stejně dobře zaplatit. Jenomže zde v ČR vám takové ptáky nikdo nenabídne.

V Německu to mezi chovateli prostě jde, v České republice bohužel ne.

 

Jenomže takhle to u nás funguje naprosto všude. Ať už se jedná o psy, kočky, holuby, exoty, nebo i zemědělská zvířata, všude je to stejné. Máme prostě tu klasickou českou povahu, ze které všechno pramení.

1,0 Světle zelená/modrá žlutolící x 0,1 Světle modrá skořicová

Pára byla odprodána 21.5.2016

 

Přece nehraje vůbec žádnou roli, pořizuje-li si u mne ptáky začínající chovatel, nebo paní, která se rozhodne započít s chovem výstavních andulek, nebo i zkušený chovatel.

 Předmětná je pro mne skutečnost, aby ptáci byli mladí, zdraví a v kondici.  To, že se andulka nezvládne přizpůsobit novému prostředí a při aklimatizaci uhyne, stát se to může. Vše je potřeba si s chovatelem ale před odprodejem dohodnout, abychom věděli, jaké máme v takovém to případě možnosti.

 

Nejideálnější je pracovat se svými kmeny a odchovávat si dle svých představ. Ale z něčeho se začít musí, takže nějaký prvotní nákup ptáků je bohužel vždy nezbytně nutný.

 

 

 

 


TOPlist