VÝSTAVA MLÁĎAT 2015 MKCHA BRNO

 

Dne 10.10.2015 proběhla XXII. Celostátní výstava andulek mláďat MKCHA Brno. Výstava byla klubová a uskutečnila se v chovatelském areálu Újezdu u Brna. Obsazení výstavy bylo na velmi vysoké úrovni, kde obzvláště dominovali slovenští chovatelé, jakož jsou přátelé František Lukovič, který se stal se svým tmavě zeleným samcem absolutním vítězem výstavy. Nejlepším protějškem vítěze výstavy byla andulka přítele Vrančíka / Slovensko/.

Můj chov prezentovalo deset andulek, které skončily v celkovém hodnocení na slušném druhém, nebo třetím místě. Jak jsem předeslal, výborných chovatelů je poměrně hodně a prosadit se na výstavě není jednoduché. Z těchto důvodu jsem s druhým, či třetím umístěním mých andulek maximálně spokojen.

Níže foto mých andulek, které jsem ,,nominoval“ do soutěžního klání. Tmavě zelený samec skončil na druhém místě, stejně tak samec světle modrý žlutolící obsadil druhé místo. Žlutolící andulky jsou jedny z nejkrásnějších barevných variací, které chovám již více jako dvě desetiletí.

Pak následovaly andulky, které skončily na třetích místech, jakož světle modrá samice, tmavě modrý samec a australský dominantní strak světle modrý. Šedá skořicová samice obsadila páté místo ve třídě skořic, což je taky hezké umístění na větší počet ptáků, které třídu skořicových zastupovali.

Zkrácený záznam z soutěžní výstavy

 
 
 
   FOTOGRAFIE ANDULEK ZASTUPUJÍCÍCH MŮJ CHOV    
 
1,0 Tmavě zelený  15 - 021 162     2. místo
 
 
 
 
 
 
 

 

1,0  Světle modrý žlutolící    15 - 029 162        2 . místo

 

 

 

 

0,1  Světle modrá  15 - 062 162         3.místo

0,1 Světle modrá   15 - 062 162 ,  1.0 Tmavě modrý    15 - 003 162

 

 

 

 

Před výstavou mláďat se rapidně změnilo počasí, hodně se ochladilo a ptáci automaticky začali přepeřovat. Nejhorší možný scénář, který chovatele před výstavou může potkat. Tudíž musel každý z chovatelů provést důkladné přetřídění ptáků. Pták který přepeřuje, nemůže absolvovat výstavu. Už vlastní výměna peří je pro andulku náročnou fází, ne ji tak ještě poslat do výstavy, kde je pro ptáky stresové prostředí, ať už si to přiznáme, nebo ne. Stejně tak není vhodné ihned po výstavě nasadit ptáka do hnízdění. Vždycky by se měli ptáci minimálně týden až dva srovnat v domácím prostředí a až pak začít s hnízděním.

Po návratu z výstavy vždycky prohlédnu každou andulku zvlášť, zda není ucpána trusem, což je nepsané pravidlo. Řídký trus kolem kloaky ztvrdne a andulka do několika dní uhyne, což je vždycky veliká smůla. Andulky jsou na výstavách vystaveny stresové zátěži, tak se není čemu divit, že je nutné je po příjezdu domů důkladně očistit a i nadále kontrolovat.

 

1,0 Tmavě modrý  15 - 003 162       3.místo

 

 

 

 

0,1 Šedá skořicová    15 - 028 162    5.místo

 

 

 

 

 

 

 


TOPlist