VÝSTAVY 2014

Dne 13.9.2014 jsem se zúčastnil XXI. Celostátní výstavy andulek v Újezdu u Brna.

Chovatelé z Čech, Moravy a ze Slovenska vystavili každý to nejlepší, co se jim podařilo za poslední roky odchovat. V tzv. silných barvách jakož je světle zelená, světle modrá, šedozelená a šedá se sešlo velké množství ptáků, takže aby člověk alespoň trochu uspěl, musel mít své ptáky maximálně připravené. I při této maximální přípravě bylo složité  porazit prvotřídní  chovatele, jakož jsou Ladislav Groda, Ludovit Kval a spousta dalších výborných českých  a slovenských chovatelů. Pokud se pták umístil příkladně ze 30 kusů šedých ptáků na osmém, nebo desátém místě, pořád je to z mezistátního hlediska slušný výkon.

Znovu se mně potvrdilo, že je nezbytně nutné investovat do kvalitních mladých ptáků. Ceny které jsou dnešní chovatelé schopni investovat za pár andulek, mne doslova a do písmene zděsily. Abych si něco takového mohl dovolit, tak bych musel být ,,samostatná jednotkasad" a to bych ještě dlouze zvažoval, zda tuhle investici vůbec uskutečním. Na druhou stranu je naprosto zřejmé, že pokud investice neproběhnou, pomalu ale jistě se budu vzdalovat výše uvedeným chovatelům, kteří jsou schopni doplňovat své chovné hejno u pana Jo Mannese z německého Freiburgu. 

Člověku nezbude než přemýšlet, na jakou úroveň by chtěl svůj chov do budoucna vypracovat, tak aby se mohl v soutěžních výstavách rovnat s těmi nejlepšími chovateli. V tomto směru mne fascinuje slovenský chovatel Ludovit Kval, který je opravdu špičkový odborník a neustále se propracovává mezi tzv. TOP chovatele. Rád bych se jím nechal inspirovat, ale jak jsem předeslal bez investic to asi nebude možné.

Na výše zmiňované XXI. Celostátní výstavě v Újezdu u Brna jsem nasadil deset svých andulek v soutěžní kategorii A - šampion, které se umístily ve svých třídách na předních pozicích, jenom v šedé barvě 1,0 jsem měl andulku na desátém místě. Celkem jsem byl z umístění svých andulek velmi spokojen, protože pomýšlet na přední příčky v tak silné konkurenci by byla hodně idealizovaná představa. Člověka potěší, když se mu andulky umístí ve svých třídách od prvního, do páteho místa. Ze všech zúčastněných andulek je to velice slušné umístění. Kategorii A - šampion posuzoval František Lukovič SK, kategorii B - pokročilý posuzoval Ladislav Groda ČR, kategorii C - začátečník posuzoval Ing. Václav Blažek ČR. Všichni posuzovatelé výstavních andulek mají dlouholetou praxi, která se odráží v jejich mistrné práci.

 

11.10.2014 proběhne v Újezdu u Brna XXI. Celostátní výstava mláďat andulek.

 

Umístění mých andulek na XXI. Celostátní výstavě andulek ze dne 13.9.2014

Vítězné andulky XXI. Celostátní výstavy  v Újezdu u Brna   / pořádané MKCHA Brno - 13.9.2014 /.

 
 
Předávání ocenění jednotlivým vítězům XXI. Celostátní výstavy andulek.
 
 
 

 

 


TOPlist