XIX CELOSTÁTNÍ VÝSTAVA MLÁĎAT ANDULEK                                                                                                                                                                                                                          

Dne 13.10.2012 proběhla soutěžní výstava andulek mláďat v chovatelském areálu  Újezd u Brna. Výstavy se zúčastnilo, jako vždy mnoho chovatelů, kteří přivezli své nejlepší odchovy. Do osmi hodin proběhla přejímka ptáků a kontrola zdravotního stavu, s předložením veterinárního osvědčení.  Ptáky přebíral osobně vedoucí našeho spolku Ing. Janíček Jaromír.  Přítel Janíček přivítal, ostatně jako vždy každého chovatele osobně, stejně jako Ladislav Groda. Proto si taky těchto lidí nesmírně vážím a jsem rád, že máme na rozdíl od ostatních chovatelských spolků, výborné vedení. V odpoledních hodinách byla výstava ,,otevřená" pro veřejnost. Výstava byla obsazena kvalitními jedinci  a některé chovy dominovaly nad ostatními. V kategorii A zvítězil Ladislav Groda, který v současné době jasně dominuje, jak v České republice, tak i v zahraničí. V kategoriích  B a C , byli rovněž nádherní ptáci, dle mého názoru mohli klidně konkurovat skupině A. Být na mne, tak sjednotím všechny kategori do jedné skupiny a tím bych udělal výstavu o to zajímavější. Nemusí se mnou každý chovatel souhlasit, ale je to můj názor. Kolikrát jsou v B skupině takové exponáty, které by mohly soutěžit i mezinárodně.  Ale od toho máme posuzovatele, kteří jednotlivé skupiny ohodnotí a vyhlásí nejlepší andulku každé skupiny, A šampion, B pokročilý a C začátečník. Pak následuje vyhlášení nejlepčího protějšku vítěze. Pro příklad v B skupině je posuzovateli vyhodnocena jako nejlepší samice světle zelená, nejlepší protějšek se hledá mezi samci, v jakekoliv barvě.

Tímto bych chtěl apelovat na další potencionální chovatele, kteří zvažují s chovem výstavních andulek započít, že se není čeho obávat. Prostředí je zde velmi přátelské,  kdy na výstavách , nebo na chovatelských setkáních  je možno načerpat spoustu informací o chovu výstavních andulek. Naši posuzovatele Ladislav Groda, Jiří Řejha a Ing. Vedra Petr, vždy s ochotou zodpoví každý váš dotaz, ať už se týká genetiky andulek, nebo posouzení jednotlivých exponátů.

Každý nový chovatel se přihlásí do chovatelského klubu u vedoucího klubu Ing. Janíček Jaromír na adrese : Drápelova 5,  644 00 Brno. e-mail: jaromir.janicek@eon.cz   Po té je mu přiděleno chovatelské číslo, které mu je vyraženo na jeho kroužky. S těmi pak kroužkuje své odchovy,  s kterými se zúčastňuje soutěžních výstav. Není důležité mít desítky andulek.....stačí dva tři kvalitní páry a odchovávat andulky blížící se co nejvíce k předepsanému standardu. Postupem času si každý svůj chov rozšiří, dle vlastní představy, čemu by se chtěl především věnovat. Mám na mysli příkladně andulky perlové, skořicové, rovné, nebo straky  a opalinové atd.

 

Takže neváhejte a příjďte mezi nás

 

 

 

Na XIX celostátní výstavě mláďat mne prezentovaly tyto andulky

1,0 Světle zelená - sameček

  

0,1 Šedá skořicová - samička

  

 

  

 

0,1 Šedá opalinová - samička
   

0,1 Světle modrá skořicová - samička

   

0,1 Šedá opalinová + 0,1 Tmavě zelená - samičky

   

0,1 Šedá  - samička

1,0 Světle zelená - sameček

 

 

 

0,1 Světle zelená - samička

 
 
 
 
 
 
 

  

 

0,1 Tmavě zelená - samička

   

 

   

 

0,1 Světle modrá - samička
   

0,1 Světle modrá skořicová - samička

   

 

   

 

   

Kontaktní údaje

František Matůšů   
Dr. Stojana 97
768 24 Hulín
Tel: +421 606 228 241

E-mail: fr.matusu@seznam.cz

http://www.frmatusuvystavniandulky.websnadno.cz/

 

 

TOPlist