30.11.2016
• František Matůšů - vánoční přání  |  30.11.2016 11:19:40  |  IP: 109.81.---.---
Přeji vám všem požehnané Vánoce, plné radosti z narození Krista, a do nového roku srdce naplněné Božím pokojem, radostí a láskou, která má odvahu svědčit o našem
Pánu.

14.12.2015
• František  |  14.12.2015 12:33:10  |  IP: 109.81.---.---
Děkuji Vám za popsání Vašich zkušeností z níže zmíněné návštěvy i za Váš podpis. To se dneska nevidí, že by se kdokoliv podepsal pod svůj názor. Lidé se bojí a myslí si, že pokud je to anonymně, že mohou útočit, jenom co klávesnice snese. Ale není to tak úplně pravda. Kolikrát se za nás chovatele úplně stydím, při čtení vzkazů. Kvůli několika jedincům si o nás lidé myslí své a jenom zvedají obočí nad úrovní chovatelských diskuzí. A je to veliká škoda. Z 99% jsou chovatelé fajn lidé a dá se s nimi hezky popovídat.
Přeji Vám pěkný adventní čas a hezké Vánoce.
Matůšů František

13.12.2015
• Návštěva u pana Jelínka  |  13.12.2015 13:46:33  |  IP: 87.249.---.---
Dobrý den,
U pana Jelínka jsem na návštěvě byl,a nemohu si na jeho chování v nejmenším stěžovat,byl velmi ochotný,všechno nám ukázal a vysvětlil.Přeji pěkný den.Nesvačil Milan

24.11.2015
• František  |  24.11.2015 16:33:23  |  IP: 109.81.---.---
Děkuji Vám za pochvalná slova. Snažím se něco málo ze svých zkušeností předat dalším chovatelům, kteří mně píšou své dotazy do email schránky. Časově není možné na každého zvláště reagovat. Sejde-li se vícero dotazu na stejné téma, vždy napíšu pár řádků.
Jenomže problematika vyvíjejícího se embrya ve vajíčku je daleko složitější. Vyvíjející se embryo si po určitém čase začíná vytvářet své vnitřní teplo, kdežto embryo v počáteční fázi je zcela závislé na samičce, která jej zahřívá. Z toho důvodu bychom neměli manipulovat s vejci dle své úvahy, ale nechat vše na instinktech samičky. Vyvíjející se embryo v počátečním stavu je umístěno blíže ke středu, kde samička vytváří největší teplo. Zbylá starší vejce jsou na vnější straně hnízdní jamky. Pokud tohle chovatel ví, zbytečně samičce do rozložení nezasahuje a nechává vše na jejich instinktech. Další věc je relativní vlhkost ovzduší, což je opět rozhodující faktor. Jsou-li membrány nalepeny na mláďatech, která se nedokážou vyklubat z vajíčka, je zřejmé, že máme špatnou vlhkost v ovzduší. Další skutečnost, jsou hlodavci, myši, potkani a různá havěť, která dokáže hlavně v nočních hodinách samici vyděsit k smrti, ta sejde z vajec a do rána na ně nezasedne. Opět problém a my se můžeme divit, proč jsou vejce zachlazené. Chovatelé výstavních andulek by hlodavce v odchovnách mít neměli, jenomže přes zimu je to složité. Stačí nechat při poklízení otevřené dveře a v ten moment máme práci navíc. Vytvořit andulkám optimální podmínky po všech směrech není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Proto se snažím chovatelů poradit, aby alespoň některým problémům mohli předejít. Já se taky radím s panem Ing. Blažkem z Brna a jsem moc rád, když se od něj dozvím něco nového. Ještě jednou děkuji a rovněž i Vám přeji úspěšné odchovy. František M.
• Martin  |  24.11.2015 12:46:25  |  IP: 89.235.---.---
"Kondice ptáků - problémy s oplozením"
Velmi pěkně a pravdivě napsáno, i moje zkušenosti jsou takové. Přeji hodně úspěchů v odchovech.

22.08.2015
• Colombo  |  22.08.2015 14:51:55  |  IP: 37.48.---.---
Tak pánové, tady to už začíná být jako na te slavné i fauně.
Ano je to zbytečná debata.A hlavně si to pan Matůšů nezaslouží mít na svých stránkách.Já jsem se zajímal trochu více o IP adresy ze kterých to je psáno.Bylo mě ale řečeno, že dneska se dají IP adresy měnit.A to i dokonce za stejné IP adresy jako již někdo má.Zjistil jsem jen že se jedná o Hradec a Havířov.
Když někdo píše z mobilu či tabletu a nebo z pevneho počítače přes wi-fi, vždy to hodí novou IP adresu.Tohle se již řešilo i na i fauně.Takže chlapy kašlete na to.Každý je nějaký.

19.08.2015
• Jaroslav Jelínek  |  19.08.2015 15:12:19  |  IP: 85.70.---.---
Pánové,
toto je naprosto zbytečná debata. Necítil jsem potřebu reagovat, ale kamarád mě přemluvil, abych napsal svoje stanovisko. Každého chovatele, který projevil zájem, jsem v domluvený termín přijal, nabídl pohoštění a ochotně předvedl svůj chov. Nemyslím si, že jsem arogantní člověk, ale samozřejmě nemusím být každému sympatický. A každému se nemusí líbit moje andulky. Pravda je, že mnohdy návštěva odjíždí nespokojená, protože se nenaplní její představa, že si doveze za několik stokorun špičkové andulky. Stalo se i, že se naštval člověk, jemuž jsem odmítl prodat andulku, na kterou ukázal ve voliéře s chovnými ptáky. To bude, zřejmě, jádrem problémů. Vše má svoji cenu, na které se musí dohodnout obě strany. Prodávající i kupující. A ne všechno je na prodej, bez ohledu na výši ceny. Na 99% znám identitu pánů "Srnečka a Chovatele". Jmenovat je zde nebudu. Je to jejich volba: pokud se nestydí za to očerňování mé osoby, nechť se nám představí pravým jménem. Já se přece nemusím omlouvat za to, že jsem pořídil kvalitní andulky a pochopitelně za ně i zaplatil adekvátní cenu.
Závěrem bych rád pozval všechny slušné chovatele na návštěvu, můžete se na vlastní kůži přesvědčit o mojí aroganci.
Všem přeji mnoho chovatelských úspěchů:
Jaroslav Jelínek
• Matůšů František  |  19.08.2015 09:32:13  |  IP: 109.81.---.---
V minulosti jsem přemýšlel, z jakého důvodu si chovatelé nepřejí, aby jsem kdekoliv dával do souvislosti od koho a za kolik jsem pořídil ptáky. Nasmlouvaná cena za ptáky, to je věc nabídky a poptávky, zde není o čem přemýšlet, je to záležitost dvou lidí. Ale pokud si chovatelé nepřejí zveřejňovat ani jejich jméno, přestože by si mohli udělat dobrou reklamu, tak to jsem v minulosti nechápal a to se jedná i o zahraniční chovatele.
V dnešní době je mně naprosto jasné, že pokud dojde k zveřejnění v podstatě jakéhokoliv jména, je dotyčný vystavený pranýřování, sesype se nejen na něj, ale i na mne snůška anonymních urážek, kterým se nelze bránit.
Proč nejsme schopni si vše říct na rovinu a jak se sluší a patří se pod názor podepsat? Schovávám-li se za různé nicky, takový názor nemůže nikdo brát v úvahu!!!! Když si přečtu, že příkladně pan Bláha z Jablonce byl nespokojen u toho, nebo onoho chovatele, z toho a z toho důvodu, takové sdělení je oprávněné, protože se ví, kdo za tímto názorem stojí a co se mu u dotyčného přihodilo.
Vždyť když někdo napíše: ,,Nebyl jsem s ptáky pana Matůšů spokojen, protože mně do týdne jeden uhynul a podepíše se pod to svým jménem, je to férové jednání".
Pokud budu vědět, že příkladně pán Bártek je nespokojen s nákupem ptáku ode mne, protože mu jeden pták po dovozu uhynul, sjednám okamžitě nápravu. A to vše ve vlastním zájmu.
Jsem rád, že zde zaznělo, že pan Jelínek má pěkný chov, což opravdu má. Jak jsem předeslal, nemůžeme se nikdy všem zavděčit, ale my jsme byli panem Jelínkem přijati ve večerních hodinách, protože jsme z pracovních důvodů nemohli přijet odpoledne.
Který chovatel by vás přijal k návštěvě v 19:00 hod. a strávil s vámi fůru času? Já za sebe napíší, že bych večer nepřijal nikoho a to ani omylem. Pan Jelínek nám jednotlivě ukazoval ptáky z voliéry, hnízdící ptáky, ochotně s námi hovořil, prostě spokojenost maximální.
Stejně tak u Ing. Martina Kohouta. Navštívili jsme zahradní voliéru, ve které měl Ing.Kohout vyčleněné ptáky do chovu a musím předeslat, že jeden pták vedle druhého byl moc hezký. Přece po mne nikdo nemůže chtít, abych hanil někoho, kdo nás velice hezky přijal a vyšel nám vstříc.
Taky jsem se dozvěděl o chovatelích, kteří mne za zády pomlouvají a haní, přičemž je osobně neznám a ani netuším proč? Ale beru to tím způsobem, že pokud za mnou dotyčný nepřijde a jenom vykřikuje do tmy, je zbabělec. Takovými lidmi se nemíním zabývat. Spousta lidí si řekne. ,, Co se divíte, vždyť se jedná o klasického českého člověka".
Pokud se nenaučíme pod své názory podepisovat, musíme počítat s tím, že je nikdo nebude akceptovat.
Překonejte ten pomyslný strach a napište své jméno. Vždyť prezentujete svůj vlastní názor. A když se pod něj podepište, jenom vás to bude šlechtit. Hlavu vám za to nikdo neutrhne, nebojte se.
S přáním pěkného dne.
Matůšů František

18.08.2015
• andulkář  |  18.08.2015 20:07:33  |  IP: 89.235.---.---
Chovatel: Nakoupil jste a teď pomlouváte... závist a nic jiného! A prý skoro soused...

17.08.2015
• Mates  |  17.08.2015 23:19:04  |  IP: 89.235.---.---
Vás asi musí něco hodně trápit... Tak mu to řekněte do očí a neschovávejte se za nicky. Platí pro oba - Srneček, ChovatelNový vzkaz
nick  
text
 
 
861-8čtyři  =  
Vyplňte kontrolu proti SPAMu.
TOPlist